Soustředění 2012 RS Pařez

Rekreační Středisko Pařez v Českém ráji 17. - 25. Srpen

Letošní naplánované soustředění nám narušil zásah ninji. Při odjezdu autobusu se démonicky zjevil a vyzval nás k prokázání obratnosti a statečnosti.

Jako první úkol jsme dostali nalezení předmětu na místě zvaném mužský. Cvičenci zjistili, že tato lokalita se nalézá kousek od RS. Autobus nás odvezl pod kopec a na jeho vrcholu jsme nalezli schránku se zprávou a vlajkou.

Ve zprávě znělo, že vlajka má být vyvěšena na označeném místě při západu slunce a do půlnoci ji hlídat. Cvičence jsme rozdělili do skupin a každou půlhodinu se střídali v hlídání. Ninja se snažil občas vlajku ukrást. Když se mu to do půlnoci nepovedlo, zjevil se a hlídači dostali odměnu. Odměnou byl dílek puzzle.

Po dvou dnech hlídání se přece jen ninjovi podařilo vlajku ukrást a zbyla po něm jen zpráva, že další úkol je cesta bojovníka.
Ninja připravil několik bojových úkolů, které museli cvičenci splnit. Úkoly byly Bo, Ki, Shuriken, Iaido a ulička obratnosti.
Tyto úkoly byly testem zvládnutí bojových schopností.

Bo, je dlouhá tyč a úkolem bylo bodnutím se trefit do připravených cílů.
Ki, je energie. Úkolem bylo úderem pěsti zhasit svíčku aniž by se pěst svíčky dotkla, tedy jen energií úderu.
Shuriken, jedna z nejznámějších zbraní ninjů. Hvězdicí se muselo trefit do vyznačeného kruhu na dřevěném prkně.
Iaido, další známá zbraň ninjů, meč - ninja-to. Iaido je umění tasetí zároveň se smrtelným sekem na hlavu soupeře, kterého nám představoval zavěšený tenisový míček.
Ulička obratnosti, byly zavěšené rozhoupané pytle a úkol byl, projít s co nejmenším počtem zásahů od pytlů.

Každý úkol byl ohodnocen body, za zásah, za shasnutí, za uhnutí... Ninja odměnil snahu cvičenců dalšími dilky puzzle v počtu odpovídajícím dosaženému počtu bodů. Při skládání puzzle, se rýsovala na zadní straně další zpráva. Dílků bylo ale stálo málo na to, aby se zpráva dala správně přečíst. Při skládání puzzle v klubovně, se najednou ninja zjevil opět a dostali jsme další zprávu, která vyzývala k návštěvě ninji. Měli jsme se mu v noci jít poklonit a tím splnit další část úkolu - statečnost.

Každý člen, který došel v noci k ninjovi, vzdal mu čest úklonou v seiza, dostal za odměnu další díl puzzle.
Ráno jsme ale zjistili, že zpráva stále není celá. Při odpolední siestě, kdy jsme přemýšleli, co by mohl být další ninjův úkol pro získání zbytku, se ninja zjevil, došel k nesestavenému obrázku a položil vedle něj plátěný pytlík a zmizel.
Konečně jsme měli zprávu celou.

Zpáva obsahovala informaci o umístění odměny mezi pěti elementy. Cvičenci dali správně dohromady všech pět elementů, voda - SUI, vítr - FU, oneň - KA, zem - CHI a prázdno - KU.
Označili i možné umístění jednotlivých symbolů v místě plnění disciplín a opravdu tam našli stromy označené podle elementů. V jejich středu našli poklad v podobě sladkého doplnění spotřebované energie při plnění ninjových úkolů.

Zkrátka nepřišli ani starší cvičenci. Trenéři si pro ně připravili noční bojovou hru o dobytí artefaktu. Trenér David starším udělal budíček dle vzoru vojenského poplachu a za minutu již byli všichni na cestě k místu boje. Po vysvětlení úkolu se připojil k ostatním obráncům a boj o artefakt mohl začít.
"Zabít" hlídače nebo útočníka se dalo pouhým dotykem ruky. Artefakt byl symbolický, svíčka v plechovce, ale boj o něj byl opravdový a pro obě strany zábavný.

Na závěr soustředění byl pořádný táborák a pěčení buřtů.

Fotografie jsou ke shlédnutí v galerii...
Originální velikosti pak naleznete na galerii

GPS záznam z celodenního výletu si můžete prohlédnout díky Michalu Šolcovi.