Soustředění 2015 RS Tomášov

Rekreační středisko Tomášov v Lužických horách 15. - 22. Srpen

Díky havarijnímu stavu lokality Pařez jsme byli nuceni změnit lokalitu. Tento tábor ukrytý uprostřed lesů s kvalitně vybaveným penzionem nám poskytl pohodlné zázemí. Prostředí v okolí je plné nových možností, skrytých a tajemných míst. Divoká a temná historie zlodějské cesty se svými smírčími kameny a křížem vedoucí poblíž tábora nám připoměla dávnou dobu pašování zboží. V těchto temných místech řádí duchové zavražděných pocestných...

Po příjezdu do tábora nás čekal oběd a po obědě jsme vyrazili na obhlídku okolí. Obešli jsme tábor kolem smírčího kříže, udělali společnou fotku a pokračovali dál na rozhlednu Tanečnice 598 m.n.m. Z rozhledny druhou cestou kolem kopce zpět do tábora.

Celodenní výlet
V neděli nás čekal celodenní výlet na vyhlídku Wachberg 496 m.n.m. a pak cesta na rozhlednu Weifberg 478 m.n.m. Zpáteční cesta do Mikulášovic vedla kolem místního přírodního koupaliště, kde jsme si dali odpočinek a posilnili se před cestou do tábora. Suma sumárum 15 km krásné procházky.
Zhruba 3/4 hodiny po návratu se otevřelo nebe a začaly se vylývat kýble deště.
Za stálého drobného pršení jsme trénovali v klubovně až do středy, kdy jsme mohli začít dělat disciplíny sportovního dne.

Sportovní den
Cvičenci byli rozděleni do 5 družstev a první disciplína bylo vymyslet fiktivní zemi za kterou budou soutěžit a vytvořit vlajku. Do každé disciplíny pak nastupovali se svojí záštitou.
Průchod minovým polem - na zemi byla vytvořena síť z provázků a každé družstvo si vylosovalo rozmístění min a cestu mezi nimi. Museli postupně najít cestu polem a postupně jeden po druhém se dostat na druhou stranu.
Střelba ze vzduchovky - střelba na PET lahve. Zásah = bod, čím víc bodů tím lépe.
Pakobal - upravená verze fotbalu. Po každém dotyku balonu hráč ztrácí "enregii" a musí ji znovu nabít u své branky dotykem na tyči.
Frisbee - házená talířem o to kdo dá víc gólů do soupeřovy branky.
Badminton - dva starší z družstva proti sobě a druhý zápas dvou mladších. Někteří získali první zkušenosti s touto hrou.

Tréninky
Tréninky pro nejmladší cvičence pod vedením Jana Vašíčka měly za cíl zlepšit základní techniku v kihon a naučit se katy Heian Shodan, Yondan a Sandan.
Tréninky pokročilých nezávodníků a pokročilých závodníků byly rozděleny mezi trenéry Jana Bartoše a Oldy Lžičaře. Jedna skupina trénovala s Oldou vyšší kata jako Bassai Dai, Jion, Sochin a druhá skupina trénovala kumite.
Dospělí závodníci měli svůj vlastní režim pro trénink kumite.

Noční stezka odvahy
Vzhledem k tomu, že návštěvou u smírčího kříže jsme probudili ducha, bylo nutné jej zase zažehnat. Do místní kapličky jsme dostali posvátné kameny, které bylo potřeba za každé dítě dopravit ke kříži na usmíření. Cesta byla v noci dlouhá a těžká, všude bylo ticho jako v hrobě aby se duch nerozzlobil. Všechny děti úspěšně posvátné kameny donesly....

Fotogalerie
Zde jsou všechny fotografie k prohlédnutí.


Komentáře na Facebooku

Rekreační středisko Tomášov v Lužických horách 15. - 22. Srpen

Počet přístupů na stránku

Celkový počet návštěvníků na stránce je:

statistika přístupů v grafech