Soustředění 2016 RS Tomášov

Rekreační Středisko Tomášov v Lužických horách 13. - 20. Srpen

Soustředění proběhlo, všichni jsme se ve zdraví vrátili a doufáme, že spokojení a se spoustou hezkých zážitků.

Fotografie naleznete v galerii

Tréninky byly opět rozděleny do skupin dle technické vyspělosti. Skupina náboru procvičovala základní techniky a první kata, skupina lehce pokročilých měla na programu základy kumite, další ze základních kata a procvičení kombinací v základních technikách. Nejpokročilejší cvičenci, již se závodními zkušenostmi, trénovali taktiku kumite a pokročilé kombinace, naučili se novou kata Kanku Dai, která je potřeba na závody.

Pro pobavení byl uspořádán sportovní den, kde cvičenci soutěžili v družstvech proti sobě. Soutěžní disciplíny byly pexeso, vědomostní kvíz, střelba ze vzduchovky, šipky a KNP (kámen,nůžky,papír).

Pexeso - pro úsporu času se hrálo s menším počtem karet. Z pětičlených družstev proti sobě nastoupili zástupci každé věkové kategorie. Souboje byly každý s každým.
Vědomostní kvíz - co cvičenci vědí o tom, co trénují. To nás vždy zajímalo, tak jsme se zeptali. Kdo si chce zkusit kvíz je zde....
Střelba - střelba vleže ze vzduchovky na dřevěné špalíky.
Šipky - klasické šipky s dvojnásobkem a trojnásobkem hodnot.
KNP - dvě družstva proti sobě, dva závodníci vyběhnou proti sobě a v místě setkání se utkají v KNP. Ten co prohrál se vrací zpět a vítěz pokračuje dále a proti němu vybíhá další soupeř. Opět souboj KNP. Ten, kdo se dostane na stranu soupeře, dává "gól" a zůstává na straně soupeře. Cílem je dát co nejvíce gólů v daném čase nebo dostat družstvo na druhou stranu.

Během cvičení se v lese ukázala divná postava. Tu jsme identifikovali jako ducha lesa a dostali jsme od něho zprávu, že potřebuje pomoct. Zjistili jsme, že existuje japonská legenda o dobrém lesním duchu, princezna Mononoke. Stáhli jsme film a pustili ke shlédnutí. To nám osvětlilo, že potřebuje pomoct proti démonu lesa.
Další den jsme dostali zprávu, že musíme najít označené místo a v noci se tam vydat. Přes den jsme našli planinu, kde byli pomocníci dobrého ducha a v noci se každý ze cvičenců vydal bojovat po boku dobrého ducha.


Komentáře na Facebooku

Rekreační Středisko Tomášov v Lužických horách 13. - 20. Srpen

Počet přístupů na stránku

Celkový počet návštěvníků na stránce je:

statistika přístupů v grafech