Soustředění 2017 RS Pařez

Rekreační Středisko Tomášov v Lužických horách 12. - 19. Srpen

Soustředění proběhlo, všichni se vrátili bez zranění a natěšení na tréninky.
Cvičenci byli rozděleni na skupiny podle technické vyspělosti a podle toho byl trénink náročný.
Zaměřili jsme se na dvě vyšší kata, Bassai Dai a Enpi. Procvičili jsme katu samotnou a techniky si cvičenci vyzkoušeli s protivníkem - bunkai.

Na celodenní výlet jsme vyrazili do Kyjova, kde v jeho okolí jsou zříceniny strážných hradů. Terén byl ve skalách velmi náročný, ale prostředí velice pěkné. Cestou jsme se stavili u památníku pochodu smrti, který v roce 1945 vedl z koncentračního tábora Schwarzheide.

Pro odlehčení tréninků byl sportovní den s fyzicky náročnými disciplínami a letos byloi něco na důvtip. Některé disciplíny byly úplně neznámé pro mladé.
Přetahovaná - dvě družstva se přetahují přes kladku na stromě a musí posbírat co nejvíce kostiček na zemi. Kdo má víc, ten vyhrává.
Chůdy - družstvo musí projít danou trasu na chůdách v nejkratším čase.
Sbírání met - kdo zná létajícího Čestmíra z minula, tak zná. Běh od mety k metě, jeden sbírá, druhý vrací.
Střelba prakem - pro části praku si musel každý sám dojít v noci ke králi nemrtvých, který prak vzal. Střelba na PET lahve, počet zásahů = počet bodů.
Kufr - družstvo hádalo různé předměty k čemu slouží.
Hlavolam - jak dostat dva lidojedy a dva misionáře na druhou stranu řeky?

Každý večer jsme lehce posilovali kliky a břišní svaly. Za celý týden jsme udělali téměř 1000 kliků. Na bříško jsme cvičili za krásné písničky od Mobi, Bring Sally up

Ve čtvrtek jsme udělali táborák, upekli výborné buřtíky. Krásnou vatru opět připravili naši závodníci, díky jim za pěkný oheň. Při přípravě táboráku ještě stihli nacvičit Novozélandskou katu Haka a v záři ohně nám ji ukázali.

Fotogalerii k prohlédnutí naleznete zde...

Zde je vidět profil a trasa celodenního pochodu ....


Komentáře na Facebooku

Rekreační Středisko Pařez v Českém ráji 12. - 19. Srpen